معرفی خدمات کتابخانه مرکزی دانشگاه علوم پزشکی دزفول

در این راهنما مجموعه منابع کتابخانه، قوانین استفاده و دیگر خدمات کتابخانه مرکزی دانشگاه معرفی می­شوند.

 

* تامین منبع و آماده سازی: کتابخانه مرکزی هر 6 ماه یکباتر اقدام به تامین منابع مورد نیاز کاربران می­کند (خرید از نمایشگاه بین­المللی کتاب در فصل بهار و خرید در فصل پاییز). از آن­جا که منابع مورد نیاز کتابخانه مرکزی و کتابخانه­های تابعه به صورت متمرکز توسط کتابخانه مرکزی تهیه می­شوند، فرم درخواست کتاب به صورت رسمی از طریق اتوماسیون اداری به اعضای هیئت علمی ارسال می­شود همچنین از طریق کانال­های اطلاع­رسانی کتابخانه و به صورت چاپی در اختیار تمام مراجعان قرار می­گیرد، این فرم­ها پس از تکمیل توسط کتابخانه با موجودی تطبیق داده شده و در نهایت با تائید مدیر پژوهشی و معاونت آموزش و تحقیقات دانشگاه منابع مورد نیاز کتابخانه مرکزی و کتابخانه­های تابعه تأمین می­شوند. تمام کتب خریداری شده در اسرع وقت آماده­سازی شده و به منظور استفاده در دسترس کاربران قرار می­گیرند.

* برگزاری نمایشگاه کتاب. نمایشگاه کتاب هرساله در فصل پاییز در کتابخانه مرکزی دانشگاه برگزار می­شود. در این نمایشگاه یکی از بزرگ­ترین ناشران علوم پزشکی کشور با ارائه تخفیف محصولات خود را به جامعه استفاده کننده دانشگاه علوم پزشکی دزفول ارائه داده و هرگونه منبع مورد درخواست مراجعان از سایر ناشران را نیز تأمین می­کند.

* خدمات مرجع در این مرکز خدمات مرجع اطلاع­رسانی به تمام اعضای جامعه دانشگاه به صورت رایگان ارائه می­شود. خدماتی از قبیل: معرفی منابع اطلاعاتی گوناگون، نحوه کار با منابع اطلاعاتی گوناگون، بررسی وضعیت دسترسی به پایگاههای اطلاعاتی، معرفی و آموزش نحوه کار با پایگاه­های اطلاعاتی، کمک درانجام مراحل گوناگون پژوهش و.... .

*بخش روزنامه ها با پیگیری­های متعدد بخش روزنامه­های کتابخانه مرکزی در سال جاری راه­اندازی شد. در این بخش روزنامه­های روز کشور در دسترسی مراجعان قرار داده می­شوند.

نظارت متمرکز بر کتابخانه ­های تابعه. کتابخانه بیمارستان گنجویان به صورت منظم توسط رئیس کتابخانه مرکزی مورد پایش و ارزیابی قرار می­گیرد. به منظور بهبود وضعیت این کتابخانه، طی برگزاری جلسات متعدد برنامه کاری به کارکنان ارائه می­گردد همچنین پیشرفت برنامه ارائه شده و عملکرد کتابخانه بیمارستان به صورت منظم پایش می­شود.

* برگزاری منظم کارگاه­ های آموزشی از قبیل: کار با پایگاه اطلاعاتی Scopus، جستجو در منابع الکترونیک، پروپزال نویسی و.... با جامعه هدف اساتید، کارکنان و دانشجویان. هدف اصلی این کارگاه­ها آموزش مباحث مربوط به جستجو، ارزیابی، بازیابی و به­کارگیری اطلاعات است. همچنین این کارگاه­ها در راستای ارزشیابی دانشگاه­های علوم پزشکی کشور و فعالیت­های برنامه عملیاتی مورد نظر وزارت بهداشت هستند.

مجموعه منابع کتابخانه مرکزی دانشگاه و قوانین استفاده

کتابخانه مرکزی دارای مجموعه 8000جلد کتاب فارسی و 700 جلد کتاب لاتین است. قوانین امانت کتاب به اعضای مختلف:

مدت امانت

تعداد کتب امانی

امانت گیرنده

 یک ماه

7

 

اعضای هیئت علمی رسمی و پیمانی

یک ماه

 5

اساتید حق­ التدریس

 یک ماه

5

دانشجویان کارشناسی ارشد وبالاتر

 15روز

دانشجویان کارشناسی وکاردانی

15روز 

کارمندان رسمی و پیمانی

     قوانین استفاده از سالن مطالعه

استفاده از سالن مطالعه کتابخانه برای تمام جامعه دانشگاه به صورت رایگان برقرار است. ساعت کار کتابخانه 15-7/45 می­باشد. هنگام حضور در سالن مطالعه لازم است سکوت کامل رعایت شود همچنین به منظور رعایت نظم و عدم ایجاد مزاحمت برای استفاده کنندگان دیگر، خوردن و آشامیدن در سالن مطالعه مجاز نمی­باشد.

سایت کتابخانه

سایت کتابخانه دارای 13 دستگاه کامپیوتر است. استفاده از سایت برای تمام دانشجویان، اعضای هیأت علمی و کارکنان دانشگاه به صورت رایگان از ساعت 15-7/45 برقرار می­باشد. برای اتصال به اینترنت در سایت لازم است از یوزر پسورد شخصی استفاده شود.

 

اطلاعیه‌ها
جمعه
۱۲ بهمن
جمعه
۱۲ بهمن
جمعه
۱۲ بهمن
نظرسنجی
دسترسی سریع
دسترسی سریع
خدمات الکترونیک
تنظیمات قالب