معرفی خدمات کتابخانه مرکزی دانشگاه علوم پزشکی دزفول

در این راهنما مجموعه منابع کتابخانه، قوانین استفاده و دیگر خدمات کتابخانه مرکزی دانشگاه معرفی می­شوند.

 

* تامین منبع و آماده سازی: کتابخانه مرکزی هر 6 ماه یکباتر اقدام به تامین منابع مورد نیاز کاربران می­کند (خرید از نمایشگاه بین­المللی کتاب در فصل بهار و خرید در فصل پاییز). از آن­جا که منابع مورد نیاز کتابخانه مرکزی و کتابخانه­های تابعه به صورت متمرکز توسط کتابخانه مرکزی تهیه می­شوند، فرم درخواست کتاب به صورت رسمی از طریق اتوماسیون اداری به اعضای هیئت علمی ارسال می­شود همچنین از طریق کانال­های اطلاع­رسانی کتابخانه و به صورت چاپی در اختیار تمام مراجعان قرار می­گیرد، این فرم­ها پس از تکمیل توسط کتابخانه با موجودی تطبیق داده شده و در نهایت با تائید مدیر پژوهشی و معاونت آموزش و تحقیقات دانشگاه منابع مورد نیاز کتابخانه مرکزی و کتابخانه­های تابعه تأمین می­شوند. تمام کتب خریداری شده در اسرع وقت آماده­سازی شده و به منظور استفاده در دسترس کاربران قرار می­گیرند.

* برگزاری نمایشگاه کتاب. نمایشگاه کتاب هرساله در فصل پاییز در کتابخانه مرکزی دانشگاه برگزار می­شود. در این نمایشگاه یکی از بزرگ­ترین ناشران علوم پزشکی کشور با ارائه تخفیف محصولات خود را به جامعه استفاده کننده دانشگاه علوم پزشکی دزفول ارائه داده و هرگونه منبع مورد درخواست مراجعان از سایر ناشران را نیز تأمین می­کند.

* خدمات مرجع در این مرکز خدمات مرجع اطلاع­رسانی به تمام اعضای جامعه دانشگاه به صورت رایگان ارائه می­شود. خدماتی از قبیل: معرفی منابع اطلاعاتی گوناگون، نحوه کار با منابع اطلاعاتی گوناگون، بررسی وضعیت دسترسی به پایگاههای اطلاعاتی، معرفی و آموزش نحوه کار با پایگاه­های اطلاعاتی، کمک درانجام مراحل گوناگون پژوهش و.... .

*بخش روزنامه ها با پیگیری­های متعدد بخش روزنامه­های کتابخانه مرکزی در سال جاری راه­اندازی شد. در این بخش روزنامه­های روز کشور در دسترسی مراجعان قرار داده می­شوند.

نظارت متمرکز بر کتابخانه ­های تابعه. کتابخانه بیمارستان گنجویان به صورت منظم توسط رئیس کتابخانه مرکزی مورد پایش و ارزیابی قرار می­گیرد. به منظور بهبود وضعیت این کتابخانه، طی برگزاری جلسات متعدد برنامه کاری به کارکنان ارائه می­گردد همچنین پیشرفت برنامه ارائه شده و عملکرد کتابخانه بیمارستان به صورت منظم پایش می­شود.

* برگزاری منظم کارگاه­ های آموزشی از قبیل: کار با پایگاه اطلاعاتی Scopus، جستجو در منابع الکترونیک، پروپزال نویسی و.... با جامعه هدف اساتید، کارکنان و دانشجویان. هدف اصلی این کارگاه­ها آموزش مباحث مربوط به جستجو، ارزیابی، بازیابی و به­کارگیری اطلاعات است. همچنین این کارگاه­ها در راستای ارزشیابی دانشگاه­های علوم پزشکی کشور و فعالیت­های برنامه عملیاتی مورد نظر وزارت بهداشت هستند.

مجموعه منابع کتابخانه مرکزی دانشگاه و قوانین استفاده

کتابخانه مرکزی دارای مجموعه 8000جلد کتاب فارسی و 700 جلد کتاب لاتین است. قوانین امانت کتاب به اعضای مختلف:

مدت امانت

تعداد کتب امانی

امانت گیرنده

 یک ماه

7

 

اعضای هیئت علمی رسمی و پیمانی

یک ماه

 5

اساتید حق­ التدریس

 یک ماه

5

دانشجویان کارشناسی ارشد وبالاتر

 15روز

دانشجویان کارشناسی وکاردانی

15روز 

کارمندان رسمی و پیمانی

     قوانین استفاده از سالن مطالعه

استفاده از سالن مطالعه کتابخانه برای تمام جامعه دانشگاه به صورت رایگان برقرار است. ساعت کار کتابخانه 15-7/45 می­باشد. هنگام حضور در سالن مطالعه لازم است سکوت کامل رعایت شود همچنین به منظور رعایت نظم و عدم ایجاد مزاحمت برای استفاده کنندگان دیگر، خوردن و آشامیدن در سالن مطالعه مجاز نمی­باشد.

سایت کتابخانه

سایت کتابخانه دارای 13 دستگاه کامپیوتر است. استفاده از سایت برای تمام دانشجویان، اعضای هیأت علمی و کارکنان دانشگاه به صورت رایگان از ساعت 15-7/45 برقرار می­باشد. برای اتصال به اینترنت در سایت لازم است از یوزر پسورد شخصی استفاده شود.

 

جمعه
۱۲ بهمن
جمعه
۱۲ بهمن
جمعه
۱۲ بهمن
نظرسنجی
دسترسی سریع
دسترسی سریع
تنظیمات قالب